Home 2001

2001

Til sammendrag om 2001-sesongen

Samtlige av Røas sesonger i seniorfotball
2012 2011
2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002
2001 2000 1999 1998 1997 1996 1995 1994 1993

Toppserien

Trondheims-Ørn 18 17 1 0 90-13 +77 52
Kolbotn 18 15 0 3 55-20 +35 45
Arna-Bjørnar 18 13 2 3 41-27 +14 41
Asker 18 11 2 5 59-26 +33 35
Klepp 18 8 2 8 32-38 -6 26
Team Strømmen 18 6 0 12 31-50 -19 18
Røa 18 3 3 12 18-51 -33 12
Byåsen 18 3 3 12 15-64 -49 12
Liungen 18 2 4 12 25-57 -32 10
Athene Moss 18 1 5 12 13-33 -20 8


Røas kamper i 2001

Toppserien, 1. runde

Lørdag 21. april

Røa – Trondheims/Ørn 1-4 (0-1)
Tilskuere: 616
0-1 Trine Rønning (38)
0-2 Ragnhild Gulbrandsen (51)
0-3 Marit Jordanger (66)
1-3 Beate Myrvold (79)
1-4 Ragnhild Gulbrandsen (90)
Gult kort. Christine Køster (73)

Røa: Marte Lindstad Næss – Lene Thorvaldsen, Karen Haraldstad, Kristine Rand Edner, Nina Håkonsen – Mette Fismen, Berna Breirem (61. Rakel Thjømøe), Karin Bredland, Therese Engebretsen (83. Mone Gjesteby) – Beate Myrvold, Christine Køster (77. Hedda Strand Gardsjord)

Trondheims/Ørn: Anette Saltskår – Gøril Kringen, Trine Setsaas (75. Carita Heggem), Bente Kvitland, Kristin Lie – Trine Rønning (70. Linn Nyrønning), Heidi Pedersen (80. Monica Enlid), Unni Lehn, Marit Jordanger – Brit Sandaune, Ragnhild Øren Gulbrandsen

 

 

Toppserien, 2. runde

Lørdag 28. april

Kolbotn – Røa 1-1 (1-0)
Sofiemyr kunstgress
Tilskuere: 140
1-0 Linda Ørmen (25)
1-1 Rachel Thjømøe (55)
Denne kampen ble forandret til 0-0 og 3 poeng til Kolbotn etter at Kolbotn klaget på at Hedda Strand Gardsjord ikke sto på dommerkortet fordi sekretariatet hadde fort opp Beate Myrvold både som spiller og innbytter.

Kolbotn: Linda Engrønningen – Cecilie Berg-Hansen, Kathrine Slinning, Gry Gamst, Solveig Gulbrandsen – Katrin Jonsdottir (83. Natalia Galvez), Kristine Lindblom, Linda Ørmen, Tonje Hansen – Inger Helen Bakke (62. Elisabeth Wahlin), Tove Stensrud

Røa: Marte Linstad Næss – Nina Håkonsen, Lene Thorvaldsen, Karen Harlaldstad, Kristine Rand Edner – Karin Bredland, Mette Fismen, Christine Køster(68. Therese Engebretsen), Berna Breirem (75. Hedda Strand Gardsjord) –  Mone Gjesteby, Beate Myrvold (46. Rakel Thjømøe)

 

 

Toppserien 3. runde

Lørdag 5. mai

Røa – Team Strømmen 0-2 (0-1)
Tilskuere: 410
0-1 Merete Kemi Wear (7)
0-2 Elene Moseby (47)
Gult kort: Karen Haraldstad (72)

Røa: Marte Linstad Næss- Lene Thorvaldsen, Karen Haraldstad (83. Solgunn Strand), Therese Engebretsen,  Mone Gjesteby – Kristine Rand Edner, Karin Bredland, Mette Fismen, Christine Køster (58. Kine Andresen Dahl) – Beate Myrvold (72. Berna Breirem), Rakel Thjømøe

Team Strømmen: Unni Holmen  – Hege Klausen, Anniken Moseng Ryen, Trine Merethe Engen, Merete Kemi Wear – Marianne Olsen, Lene Inngjerdingen, Marita Kaufmann, Lena Kristin Ingelsrudøya – Tuva Gulbrandsen (72. Wenche Anita Silde), Elene Moseby

 

 

Toppserien 4. runde

Lørdag 19. mai

Arna-Bjørnar – Røa 3-0 (2-0)
Arna stadion
Tilskuere: 200
1-0 Ingrid Camilla Fosse Sæthre (13)
2-0 Bente Musland (41)
3-0 Anne Bugge-Paulsen (62)
Gult kort: Solgunn Strand (76)

Arna-Bjørnar: Reidun Seth  – Birthe Ann Larsen (46. Carina Ribe Fernee), Lene Tronseth, Anne Bugge-Paulsen, Marit Renate Midthjell – Randi Skår, Henriette Lund, Eli Anne Skartun (79. Janicke Torvund), Bente Musland – Ingrid Camilla Fosse Sæthre, Stine Andreassen (70. Hildegunn Furdal)

Røa: Marte Lindstad Næss  – Mette Fismen, Nina Håkonsen, Mone Gjesteby (46. Berna Breirem), Lene Thorvaldsen – Therese Engebretsen  (80. Andrea Vincent), Kristine Rand Edner, Karin Bredland,  Rakel Thjømøe – Siri Nordby, Christine Køster (74. Solgunn Strand)

 

Cupen, andre runde

Onsdag, 23. mai

Vålerenga – Røa 1-1, 3-4, str.
Siri Nordby scoret for Røa i ordinær tid.
1-1 etter ordinær tid. 2 x 15 min ekstraomgang målløst. Straffekonk.
1  VIF  God redning av Marte Linstad Næss
2  Røa  Scoring av Mette Fismen
3  VIF Scoring av VIF
4  Røa  Scoring av Siri Nordby
5  VIF Lisa Woods skjøt utenfor
6  Røa Scoring av Kristine Edner Væhler
7  VIF  Scoring av VIF
8  Røa  Lene Thorvaldsen skjøt, men keeper reddet
9  VIF  VIF-keeper skjøt utenfor
10 Ikke tatt

Røa vant straffekonkurransen med 3-2, og dermed kampen med 4-3

Røa: Marte Linstad Næss – Lene Thorvaldsen, Karen Haraldstad (90. Mone Gjesteby), Therese Engebretsen, Nina Håkonsen – Kristine Rand Edner, Mette Fismmen, Karin Bredland,  Berna Breirem (46. Beate Myrvold) – Siri Nordby, Rakel Thjømøe (82. Christine Køster)

 

 

Toppserien 5. runde

Lørdag 26. mai

Røa – Athene Moss 1-1 (1-1)
Tilskuere: 292
1-0 Karin Bredland (15)
1-1 Lene Storløkken (20)
Gult kort: Ingvild Stensland

Røa: Marte Lindstad Næss – Lene Thorvaldsen, Karen Haraldstad, Kristine Rand Edner, Nina Håkonsen – Karin Bredland, Rakel Thjømøe (79. Berna Breirem), Therese Engebretsen, Beate Myrvold – Nina Krafft (87. Kine Andresen Dahl), Siri Nordby

Athene Moss: Christine Colombo Nilsen – Tonje Næss, Ingvild Stensland, Malin Simensen, Ann Iren Mørkved – Lene Glesåsen Storløkken, Camilla Hammerø Huse, Hege Storløkken, Bettina Hagen – Torgunn Molle (79. Ida Fægri), Madelene Noulas (62. Veronica Fredriksen)

 

Toppserien 6. runde

4. juni

Byåsen – Røa 1-1 (0-1)
Dalgård idrettspark
Tilskuere: 101
0-1 Beate Myrvold (14)
1-1 Trine Nordgård (88)
Dommer: Hege Lanes Steinlund, Furuflaten

Byåsen: Lise Beate Bye – Marianne Paulsen, Maria Reset, Grete Normann Anfinsen, Inger Jorun Skavnes (48.Eirin Kristine Lemika) – Ingrid Wang Andersen (31. Anne Kristine Juul Haltbakk), Kristine Misund, Trine Nordgård, Marie Knutsen – Stine Hagh (61. Gunhild Hegge), Marit Lyngroth

Røa: Marte Lindstad Næss – Nina Håkonsen, Lene Thorvaldsen, Karen Haraldstad (69. Mone Gjesteby), Therese Engebretsen (74. Christine Køster) – Kristine Rand Edner, Mette Fismen, Karin Bredland – Maren Vik Edvardsen, Siri Nordby, Beate Myrvold (54. Rakel Thjømøe)

 

 

Toppserien 7. runde

9. juni

Røa – Klepp 1-3 (1-1)
Tilskuere: 357
1-0 Siri Nordby (3)
1-1 Silje Jørgensen (13)
1-2 Ane Stangeland (49)
1-3 Ellinor Grønfur (83)
Gult kort: Berna Breirem (87)

Røa: Marte Lindstad Næss  – Lene Thorvaldsen, Karen Haraldstad, Kristine Rand Edner, Nina Håkonsen – Mette Fismen, Karin Bredland, Therese Engebretsen – Beate Myrvold (81. Berna Breirem), Maren Vik Edvardsen (70. Rakel Thjømøe), Siri Nordby (60. Christine Køster)

Klepp:  Ingeborg Hovland – Camilla Johnsen, Marianne Larsen, Ane Stangeland, Stine Thunshelle – Elin Sola (60. Ingunn Kraabøl), Silje Lunde, Silje Jørgensen, Reidun Elise Byrkjedal – Lene Espedal (33. Svanhild Wetteland (86. Maren Skjæveland)), Ellinor Grønfur

Dette var Marte Linstad Næss’ siste kamp, og Røa måtte leie inn en keeper fra Vålerenga, Hege Havn, da de ikke hadde en andrekeeper.

 

 

Toppserien 8. runde

21. juli

Asker – Røa 8-0 (4-0)
Føyka
Tilskuere: 238
Dommer: Børre Kristensen, Vestfossen
1-0 Anita Rapp (11)
2-0 Monica Knudsen (21)
3-0 Leni Larsen Kaurin (35)
4-0 Ann Mari Skårn (40)
5-0 Tone Gunn Frustøl (61)
6-0 Lisa Marie Woods (65)
7-0 Kjersti Thun (69)
8-0 Anita Rapp (75)

Asker: Astrid Hitland Johannessen – Anne Lise Aasen, Toril Hetland Akerhaugen, Hege Gunnerød, Henriette Viker – Tone Gunn Frustøl, Anita Rapp, Monica Knudsen (80. Marte Kinn Dovla), Ann Mari Skårn (61. Lisa-Marie Woods) – Leni Larsen Kaurin, Kjersti Thun (80. Elle-Marja Heatta)

Røa: Hege Havn – Hedda Strand Gardsjord, Lene Thorvaldsen, Nina Håkonsen, Mone Gjesteby – Karin Bredland, Siri Nordby, Kristine Rand Edner, Beate Myrvold (28. Berna Breirem) – Maren Vik Edvardsen (76. Christine Køster), Rakel Thjømøe (57. Thea Moen)

 

 

Cupen, 3. runde

24. juli

Røa – Skeid 3-0
1-0 Lene Thorvaldsen (55)
2-0 Nina Håkonsen (85)
3-0 Kristine Rand Edner (86)

Røa: Hege Havn – Lina Rand Edner (69. Nina Krafft), Lene Thorvaldsen, Nina Håkonsen, Mone Gjesteby – Karin Bredland, Siri Nordby (76. Solgunn Strand), Kristine Rand Edner, Berna Breirem (63. Rakel Thjømøe) – Maren Vik Edvardsen, Thea Moen

 

 

Toppserien 9. runde

4. august

Trondheims/Ørn – Røa 8-0 (3-0)
Rosenborgbanen
Tilskuere: 150
1-0 Unni Lehn (9)
2-0 Brit Sandaune (11)
3-0 Marit Jordanger (18)
4-0 Marit Jordanger (46)
5-0 Ragnhild Gulbrandsen (48)
6-0 Ragnhild Gulbrandsen (57, straffe)
7-0 Ragnhild Gulbrandsen (61)
8-0 Ragnhild Gulbrandsen (90)
Dommer: Hege Lanes Steinlund, Furuflaten

Trondheims/Ørn: Ingrid Hjelmseth – Bente Kvitland, Kristin Lie (65. Gunhild Bentzen Følstad), Gøril Kringen, Merete Myklebust – Marit Jordanger, Monica Enlid (46. Heidi Pedersen), Unni Lehn , Trine Rønning (83. Carita Heggem) – Ragnhild Øren Gulbrandsen, Brit Sandaune

Røa: Hege Havn – Nina Håkonsen, Lene Thorvaldsen, Mone Gjesteby, Kristine Rand Edner – Karin Bredland, Siri Nordby, Thea Moen (60. Berna Breirem), Maren Vik Edvardsen (46. Mette Fismen), – Rakel Thjømøe, Nina Krafft (73. Lina Marie Rand Edner)

 

 

Toppserien 10. runde

11. august

Røa – Liungen 1-3 (0-2)
Tilskuere: 265
0-1 Ingunn Sørum (20)
0-2 Charlotte Granlund (40)
1-2 Siri Nordby (65)
1-3  Kristine Kirkeng (72)
Dommer: Jane Therese Fredriksen Sæves, Spydeberg IL

Røa: Hege Havn – Lina Marie Edner, Lene Thorvaldsen, Mone Gjesteby, Kristine Rand Edner – Mette Fismen (46. Nina Krafft), Karin Bredland, Beate Myrvold, Hedda Strand Gardsjord – Thea Moen (65. Berna Breirem), Siri Nordby (70.Christine Køster)

Liungen: Marianne Holmquist – Hege Horsrud, Siri Mikalsen, Monica Løvseth, Ellen Solberg – Synne Werner, Kristine Kirkeng, Lone Berg (75. Ingvild Liarende), Monica J. Rovelstad (82. Camilla Robertsen) – Charlotte Granlund, Ingunn Bente Sørum

 

 

Cupen, kvartfinale

14. august

Røa – Team Strømmen 3-5 (e.e.o.) (1-1, 3-3)

1-0 Nina Krafft (11)
2-0 Beate Myrvold (24)
2-1 Team Strømmen
2-2 Team Strømmen
2-3 Team Strømmen
3-3 Beate Myrvold (73)
3-4 Team Strømmen
3-5 Team Strømmen

Hege Havn – Nina Håkonsen (70. Therese Engebretsen), Lene Thorvaldsen, Mone Gjesteby, Kristine Rand Edner, – Karin Bredland, Berna Breirem, Beate Myrvold (104. Andrea Vincent), Nina Krafft – Siri Nordby (65. Solgunn Strand), Hedda Strand Gardsjord

 

 

Toppserien 11. runde

18. august

Røa – Kolbotn 1-3 (1-1)
Tilskuere: 70
0-1 Elisabeth Wahlin (9)
1-1 Siri Nordby (36)
1-2 Solveig Gulbrandsen (57)
1-3 Solveig Gulbrandsen (61)
Dommer: Ann Wenche Kleven, Ellingsrud IL
Gult kort: Beate Myrvold (66)

Røa: Susanne Grøtter – Nina Håkonsen, Lene Thorvaldsen, Karen Haraldstad (83. Andrea Vincent), Mone Gjesteby – Nina Krafft (30. Hedda Strand Gardsjord). Kristine Rand Edner, Siri Nordby, Karin Bredland – Berna Breirem, Beate Myrvold (71. Solgunn Strand)

Kolbotn: Silje Vesterbekkmo – Cecilie Berg-Hansen, Inger Helen Bakke, Gry Gamst, Silje H. Kopke Da Fonseca – Elisabeth Wahlin (55. Marianne Engenes), Solveig Gulbrandsen, Kristine Lindblom, Christine Bøe Jensen – Linda Ørmen (59. Natalia Galvez), Tonje Hansen (78. Hege Pernille Thon)

 

 

Toppserien 12. runde

26. august

Team Strømmen – Røa 1-2 (1-0)
Strømmen stadion
Tilskuere: 50
1-0 Elene Moseby (44)
1-1 Lene Thorvaldsen (57)
1-3 Berna Breirem (64)
Dommer:Mette Langfeldt Moe, Donn

Team Strømmen: Elisabeth Sanneland – Siri Frøholm, Anniken Moseng Ryen, Trine Merethe Engen, Hege Klausen – Linn Skaalerud (67. Merete Kemi Wear), Lene Inngjerdingen, Marita Kaufmann (67. Ane Line Bergseth), Ingrid E. Christensen (82.Marianne Olsen) – Elene Moseby, Tuva Gulbrandsen

Røa – Maria Jordskogen – Hedda Strand Gardsjord, Mone Gjesteby, Kristine Rand Edner, Nina Krafft – Siri Nordby, Berna Breirem (87. Therese Engebretsen), Karin Bredland, Beate Myrvold – Lene Thorvaldsen, Karen Haraldstad

 

 

Toppserien 13. runde

Lørdag 1. september

Røa – Arna-Bjørnar 1-2 (0-0)
Tilskuere: 130
1-0 Karin Bredland (48)
1-1 selvmål (57)
1-2 Eli Anne Skartun (75)
Dommer: Bente Ovedie Skogvang, Elverum

Røa: Maria Jordskogen – Lene Thorvaldsen, Karen Haraldstad (80. Solgunn Strand), Mone Gjesteby, Kristine Rand Edner – Nina Håkonsen, Berna Breirem (79. Lisa Stølvei Wærp), Karin Bredland, Beate Myrvold – Nina Krafft, Siri Nordby

Arna-Bjørnar: Reidun Seth – Marit Renate Midthjell, Anne Bugge-Paulsen, Lene Tronseth, Birthe Ann Larsen – Henriette Lund, Eli Anne Skartun, Bente Musland (89. Carina Ribe Fernee ) – Randi Skår, Stine Andreassen (60. Linda Netland), Ingrid Camilla Fosse Sæthre

 

 

Toppserien 14. runde

15. september

Athene Moss – Røa 3-4 (1-2)
Melløs stadion, 15/9 2001
Tilskuere: 60
1-0 Bettina Hagen (4)
1-1 Kristine Rand Edner (8)
1-2 Mette Fismen (28)
1-3 Karin Bredland (59)
2-3 Anette Pedersen (61)
2-4 Karin Bredland (63)
3-4 Lise Klaveness (82)
Gult kort: Karin Bredland (82), Lene Thorvaldsen (34), Bettina Hagen (66)
Dommer: Mette Nordal, Larvik

Athene Moss: Christine Colombo Nilsen – Tonje Næss (69. Ellen Marie Wiersholm), Ingvild Stensland, Malin Simensen, Hege Storløkken – Lene Glesåsen Storløkken (65. Solveig Sonderud Haaland), Lise Klaveness, Camilla Hammerø Huse, Ann Iren Mørkved (75. Madelene Noulas) – Bettina Hagen, Anette Pedersen

Røa: Maria Jordskogen – Lene Thorvaldsen, Karen Haraldstad, Mone Gjesteby, Kristine Rand Edner – Nina Håkonsen – Mette Fismen (78. Inger Pettersson), Berna Breirem (77. Lisa Stølvei Wærp), Karin Bredland – Nina Krafft, Siri Nordby

 

 

Toppserien 15. runde

29. september

Røa – Byåsen 1-1 (0-0)
Tilskuere: 412
1-0 Kristine Edner (65)
1-1 Maria Reset (76)
Dommer: Mette Langfeldt Moe, Donn

Røa: Maria Jordskogen – Lene Thorvaldsen, Karen Haraldstad, Mone Gjesteby, Kristine Rand Edner – Nina Håkonsen, Mette Fismen, Berna Breirem (65. Hedda Strand Garsdsjord), Karin Bredland – Nina Krafft (83. Solgunn Strand), Siri Nordby

Byåsen: Lise Beate Bye – Marianne Paulsen, Maria Reset, Toril Wehn, Inger Jorun Skavnes – Grete Normann Anfinsen, Kristine Misund (65. Eirin Kristine Lemika), Trine Nordgård, Marie Knutsen – Solfrid Andersen (85. Marit Moen), Marit Lyngroth

 

 

Toppserien 16. runde

6. oktober

Klepp – Røa 5-1 (0-0)
Klepp stadion
Tilskuere: 115
1-0 Silje Lunde (52)
2-0 Silje Jørgensen (53)
3-0 Ellinor Grønfur (62)
3-1 Mette Fismen (76)
4-1 Lene Espedal (81)
5-1 Ellinor Grønfur (90)
Dommer: Svein Oddvar Moen, Haugar

Klepp: Ingeborg Hovland – Camilla Johnsen, Ingunn Kraabøl, Ane Stangeland, Stine Thunshelle – Silje Lunde, Silje Jørgensen (70. Elin Sola), Lene Espedal (83. Åsta Bryne), Reidun Elise Byrkjedal – Svanhild Wetteland (74. Maren Skjæveland), Ellinor Grønfur

Røa: Maria Jordskogen – Nina Håkonsen, Lene Thorvaldsen, Amy Geltz, Mone Gjesteby (46. Therese Engebretsen) – Kristine Rand Edner, Nina Krafft (56. Mette Fismen), Siri Nordby, Karin Bredland (70. Solgunn Strand) – Amy Jones, Berna Breirem

 

 

Toppserien 17. runde

20. oktober

Røa – Asker 1-2 (0-0)
Tilskuere: 165
1-0 Amy Geltz (56)
1-1 Hege Gunnerød (str. 68)
1-2 Reidun Nilsen (82)
Gult kort: Amy Geltz (37)
Dommer: Vibeke Karlsen, Grei

Røa: Maria Jordskogen – Lene Thorvaldsen, Mone Gjesteby, Kristine Rand Edner, Nina Håkonsen – Mette Fismen, Berna Breirem (63. Beate Myrvold), Karin Bredland, Nina Krafft (75. Solgunn Strand) – Siri Nordby, Amy Geltz

Asker Astrid Hitland Johannessen – Anne Lise Aasen, Toril Hetland Akerhaugen, Hege Gunnerød, Henriette Viker – Monica Knudsen, Tone Gunn Frustøl, Elle-Marja Heatta (46. Lisa-Marie Woods), Leni Larsen Kaurin (73. Reidun Helene Nilsen) – Kjersti Thun, Kristin Stundal (40. Linda Medalen)

 

 

Toppserien 18. runde

27. oktober

Liungen – Røa 1-2 (0-0)
Liungbanen
Tilskuere: 467
1-0 Charlotte Granlund (53)
1-1 Nina Håkonsen (71)
1-2 Nina Håkonsen (85)
Dommer: Bente Ovedie Skogvang, BUL
Rødt kort: Berna Breirem (74, to gule for kjefting på dommer),
Gult kort: Amy Geltz (34), Røa. Dorte Dahlum, Monica løvseth, Liungen.

Liungen: Marianne Holmquist – Hege Horsrud, Monica Løvseth, Siri Mikalsen, Mette Bech (66. Ellen Solberg) – Heidi Kristiansen, Kristine Kirkeng, Dorte Dalum, Synne Elise Werner (45. Lone Berg) – Charlotte Granlund, Ingunn Bente Sørum

Røa: Maria Jordskogen – Lene Thorvaldsen, Mone Gjesteby (82. Inger Pettersson), Kristine Rand Edner, Nina Håkonsen – Mette Fismen, Berna Breirem, Karin Bredland, Nina Krafft (60. Karen Haraldstad) – Siri Nordby, Amy Geltz (54. Beate Myrvold)