Home 2010

2010

Til sammendrag om 2010-sesongen

Samtlige av Røas sesonger i seniorfotball
2012 2011
2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002
2001 2000 1999 1998 1997 1996 1995 1994 1993

 

Toppserien

Stabæk 22 17 5 0 72- 8 56
Røa 22 15 3 4 56-33 48
Kolbotn 22 15 2 5 49-12 47
Arna-Bjørnar 22 14 1 7 55-26 43
Trondheims-Ørn 22 12 2 8 34-29 38
LSK Kvinner 22 11 3 8 42-32 36
Klepp 22 8 5 9 34-29 29
Amazon Grimstad 22 9 2 11 28-43 29
Donn 22 6 2 14 25-45 20
Kattem 22 4 2 16 17-58 14
Linderud-Grei 22 3 4 15 16-62 13
Fløya 22 1 3 18 15-66 6

 

 

Røas kamper i 2010

Champions League, kvartfinale

Onsdag 10. mars

Turbine Potsdam – Røa 5-0
Tilskuere: 1496
1-0 Nadine Kessler (20)
2-0 Viola Odebrecht (43)
3-0 Babett Peter (49)
4-0 Nadine Kessler (69)
5-0 Yuki Ogimi Nagasato (80)
Dommer: Kateryna Monzul, Ukraina

Turbine Potsdam: Desiree Schumann – Bianca Schmidt, Babett Peter, Josephine Henning – Stefanie Draws, Jennifer Zietz, Nadine Kessler (75. Monique Kerschowski), Viola Odebrecht – Jessica Wich (46. Yuki Ogimi Nagasato), Anja Mittag, Fatima Bajramaj

Røa: Caroline Knutsen – Hedda Strand Gardsjord, Siri Nordby, Marit Fiane Christensen, Anne Vikre (75. Ada Finskud) – Guro Knutsen Mienna, Marthe Braavold Johansen, Stine Andreassen (63. Ingrid Buer Søndenå) – Lene Mykjåland, Elise Thorsnes, Emilie Haavi (70. Kine Kvalsvik).

 

Champions League, kvartfinale

Onsdag 17. mars

Røa – Turbine Potsdam 0-5
Tilskuere: 285
0-1 Anja Mittag (30)
0-2 Fatima Bajramaj (56)
0-3 Anja Mittag (63)
0-4 Yuki Ogimi (74)
0-5 Jessica Wich (83)
Dommer: Sasa Ihringova, England

Røa: Caroline Knutsen – Hedda Strand Gardsjord (84. Martine Minge Olsen), Elise Thorsnes, Marit Fiane Christensen, Siri Nordby – Guro Knutsen Mienna, Marthe Braavold Johansen, Stine Andreassen – Kine Kvalsvik (46. Emilie Haavi), Lene Mykjåland, Ada Finskud (70. Cathrine Rolness)

Turbine Potsdam: Anna Sarholz – Bianca Schmidt, Babett Peter, Josephine Henning – Yuki Ogimi Nagasato, Jennifer Zietz, Stefanie Draws, Viola Odebrecht (64. Maria Louise Bagehorn) – Jessica Wich, Fatima Bajramaj (64. Tabea Kemme), Anja Mittag (64. Corinna Schröder)

 

Toppserien, 1. serierunde:

Mandag 5. april (2. påskedag)

Røa – Linderud/Grei 2-0 (2-0)
1-0 Selvmål (Young)
2-0 Cecilie Kommandantvold Pettersen

Gult kort: Marthe Braavold Johansen (90+4)

Røa: 1 Caroline Knusten – 15 Hedda Strand Gardsjord, 9 Elise Thorsnes, 22 Siri Nordby, 3 Ingrid Buer Søndenå – 4 Marthe Braavold Johansen, 16 Stine Andreassen (75. min 2 Anne Vikre), 24 Celine Kommandantvold Pettersen (82 min. 17 Martine Minge Olsen) – 20 Guro Knutsen Mienna, 11 Emilie Haavi, 5 Kine Kvalsvik (82 min. Cathrine Rolness)

Linderud/Grei: Jeanette Stavsholt – Marlene Young, Ina Gausdal, Pernille Frostad Bakken, Marte Keiseraas – Mai Solstad, Kristin Lundanes Jonvik (79 min. Stine Høglie) – Ellen Wang, Line Berntsen, Siham Loulanti (64 min. Nina Thorne) – Ane Jakobsen Bjerke (90 min. Marianne Jakobsen)

Kampreferat

 

Toppserien, 2.serierunde:

Lørdag 10. april

Trondheims-Ørn – Røa 1-2 (0-2)
0-1 Emilie Haavi (19)
0-2 Marthe Braavold Johansen (34)
1-2 Lene Bredesen (49)
Røas beste: Hedda Strand Gardsjord.
Trondheims-Ørn: Ingrid Thorbjørnsen – Camilla Åseng (85. Ida Flakk), Kristin Lie, Solfrid Andersen, Anne Grete Storli – Marita Eide, Tina Wulf, Inger Ane Hole – Oda Fugelsnes, Lene Bredesen, Gunilla Forseth (90. Silje Bergby)
Røa: Caroline Knutsen – Hedda Strand Gardsjord, Siri Nordby, Elise Thorsnes, Martine Minge Olsen – Guro Knutsen Mienna, Marthe Braavold Johansen, Stine Andreassen – Ada Finskud (Cathrine Rollness), Celine Pettersen (Kine Kvalsvik), Emilie Haavi.

Kampreferat

 

Toppserien, 3. serierunde:

Lørdag, 17. april

Røa – Arna-Bjørnar 1-0
Røas beste: Emilie Haavi
1-0 Celine Kommandantvold Pettersen (50)
Gult kort: Stine Andreassen (54), Elise Thorsnes (60), Raøa. Veronica Aasgård (76), Arna-Bjørnar.
Røa (4-3-3): Caroline Knutsen – Hedda Strand Gardsjord, Siri Nordby, Elise Thorsnes, Martine Minge Olsen – Guro Knutsen Mienna, Marthe Braavold Johansen, Stine Andreassen – Anne Vikre, Celien Kommandantvold Pettersen (74. Ada Finskud), Emilie Haavi (82. Cathrine Rolness)
Arna-Bjørnar (4-3-3): Erika Skarbø – Ingrid Ryland, Veronica Aasgård, Caroline Walde, Astrid Grøttå Ree – Maren Mjelde, Trine A. Lund, Madeleine Giske – Isabell Gjerde, Kristine Hegland, Tina Algrøy (Åsne Takle Eide)

Kampreferat

 

Toppserien, 4. serierunde:

Lørdag, 24. april

Kolbotn – Røa 3-0
1-0 Line Smørsgård (48)
2-0 Line Smørsgård (74)
3-0 Rebecca Angus (87)
Røas beste: Martine Minge Olsen
Kolbotn: Tinja-Riikka Korpela – Cecilie B. Liane, Runa Vikestad, Anja Sønstevold, Mari Stavne – Ingvild Isaksen, Camilla Christensen, Andrine Hegerberg (90. Heidi Valø), Hanna Haanes (72. Dovland) – Line Smørsgård, Rebecca Angus
Røa (4-3-3): Caroline Knutsen – Hedda Strand Gardsjord, Siri Nordby, Elise Thorsnes, Martine Minge Olsen – Guro Knutsen Mienna, Marthe Braavold Johansen, Stine Andreassen – Anne Vikre (39. Kine Kvalsvik (46. Ada Finskud)), Celine Kommandantvold Pettersen (62. Ingrid Søndenå), Emilie Haavi

Kampreferat 

 

Toppserien, 5. serierunde:

Lørdag, 1. mai.

Røa – Donn 6-2
1-0 Emilie Haavi (23)
2-0 Emilie Haavi (25)
3-0 Stine Andreassen (27)
4-0 Emilie Havi (32)
4-1 Shannon Smyth (37)
4-2 Trine Lise Åvik (50)
5-2 Celine Pettersen (80)
6-2 Celine Pettersen (86)

Røas beste: Emilie Haavi
Donns beste: Shannon Smyth

Røa (4-3-3): Caroline Knutsen – Hedda Strand Gardsjord, Elise Thorsnes, Ingrid Søndenå, Martine Minge Olsen – Guro Knutsen Mienna, Marthe Braavold Johansen, Stine Andreassen – Cathrine Rolness (73. Benedicte Meløy Christensen), Celine Kommandantvold Pettersen (88. Karoline Rud Wisløff), Emilie Haavi
Donn (4-4-2): Benthe Lill Honnemyr – Stine Syvertsen (29. Elise Richardsen), Gro Ingvardsen, Lana Bowen, Vanja Stefanovic – Lene N Bjerkeli, Sharon Hansen (82. Christina Moberg), Kelsey Hood, Shannon Smyth – Elyse Shelger (46. Annette Aass Pedersen), Trine Lise Åvik

Kampreferat

 

Toppserien, 6. serierunde.

Lørdag, 8. mai

Stabæk – Røa 7-0
1-0 Katrine Pedersen (3)
2-0 Lisa Marie Woods (28)
3-0 Lisa Marie Woods (31)
4-0 Lise Klaveness (60)
5-0 Saba Soofi (83)
6-0 Marie Olsen (90)
7-0 Ingrid Camilla Fosse Sæthre (90)

Gult kort: Hedda Strand Gardsjord (11)

Røas beste: Hedda Strand Gardsjord

Stabæk (4-2-3-1):Ingrid Hjelmseth – Anette Nybø, Trine Rønning, Torill Akerhaugen, Siri Merete Nordeide Grønli – Lisa Marie Woods, Katrine Pedersen (Line Hauger) – Ina Skaug (Saba Soofi), Lise Klaveness, Kristy Moore (80. Marie Olsen) – Ingrid Camilla Fosse Sæthre

Røa (4-3-3): Caroline Knutsen – Hedda Strand Gardsjord, Siri Nordby, Elise Thorsnes, Martine Minge Olsen – Guro Knutsen Mienna, Marthe Braavold Johansen, Stine Andreassen – Benedicte Meløy Christensen (46. Ingrid Søndenå), Celine Kommandantvold Pettersen (61. Ada Finskud), Emilie Haavi (87. Cathrine Rolness)

Kampreferat

 

Cupen, 2. runde:

Torsdag, 13. mai.

Lørenskog – Røa 0-12

Røas målscorere: Siri Nordby, Guro Knutsen Mienna (str.), Stine Andreassen, Ada Finskud, Marthe Braavold Johansen,  Emilie Haavi (2), Elise Thorsnes(5).

Banens beste: Elise Thorsnes.

Røa (4-3-3): Silje Lofthus – Hedda Strand Gardsjord, Siri Nordby, Ingrid Søndenå, Martine Minge Olsen – Celine Pettersen (Cathrine Rolness), Marte Braavold Johansen, Stine Andreassen (Benedicte Meløy Christensen) – Guro Knutsen Mienna – Elise Thorsnes – Emilie Haavi (46. Ada Finskud).

På grunn av kapasitetsmangel lyktes det oss ikke å få Lørenskogs lag eller målscorerne i rekkefølge.

Kampreferat

 

Toppserien, 7. serierunde.

Søndag, 16. mai

Røa – Kattem 4-1
1-0 Selvmål Åshild Thorrud (9 m.)
2-0 Emilie Haavi (15)
3-0 Guro Knutsen Mienna (33)
4-0 Emilie Haavi (48)
4-1 Tonje Følstad (53)

RB Marthe Braavold Johansen (BB)
KB Katrine Dreier Andresen
Ingen kort.
Røa (4-3-3): Caroline Knutsen – Hedda Strand Gardsjord, Siri Nordby, Ingrid Søndenå, Martine Minge Olsen – Guro Knusten Mienna, Marthe Braavold Johansen, Stine Andreassen – Cecilie Kommandantvold Pettersen (78. Ada Finskud), Elise Thorsnes (89. Karoline Rud Wisløff), Emilie Haavi (89. Cathrine Rolness)

Kattem (4-3-3): Eldbjørg Straume – Ida Slettahjell, Åshild Thorrud, Ann-Iren Mørkved, Maren Snekvik – Kristine Haugen, Katrine Dreier Andresen, Tonje Følstad (86. Line Vikan) – Marthe Helvig (74. Rikke Storrø), Guro Motterud (82. Runa Lunde), Annette Herrmann

Kampreferat

 

Toppserien, 8. serierunde.

Mandag, 24. mai (2. pinsedag)

Røa – Fløya 5-0
1-0 Elise Thorsnes (4)
2-0 Elise Thorsnes (51)
3-0 Guro Knutsen Mienna (54)
4-0 Elise Thorsnes (72)
5-0 Ada Finskud (88)
Røas beste: Elise Thorsnes
Fløyas beste: Eline Johansen
Ingen kort.
Røa (4-3-3): Caroline Knutsen – Hedda Strand Gardsjord (72. Ada Finskud), Siri Nordby, Martine Minge Olsen, Benedicte Meløy Christensen – Guro Knusten Mienna, Marthe Braavold Johansen, Karin Bredland – Cecilie Kommandantvold Pettersen (68. Kine Kvalsvik), Elise Thorsnes, Emilie Haavi (85. Cathrine Rolness)
Fløya (4-4-2): Lauren Johnston – Elisabeth Wahlin (80. Hannah Bromley), Ingrid Mellem Mortensen, Marlene Karlseng Utland, Helle Kræmer – Ann Iren Trosten (58. Marie Halvorsen), Anneli Giske, Eline Johansen, Michelle Bolton – June Tårnes, Lise-Marie Karlseng Utland

Kampreferat

 

Toppserien, 9. serierunde.

Lørdag, 29. mai

Amazon Grimstad – Røa 0-2
0-1 Siri Nordby (39)
0-2 Emilie Haavi (90)
Røas beste: Stine Andreassen.
Ingen kort.
Amazon Grimstad (4-3-3): Lisbeth Hausland – Heidi Bjørntvedt (85. Trine Iversen), Tina Salmén, Dagny Knutson, Ellen Wiersholm – Margunn Haugenes, Sanna Malaska, Stine Sannæs – Silje Blakstad, Una Nwajei, Kristine Meland (70. Elin Gladheim).
Røa (4-3-3): Caroline Knutsen – Hedda Strand Gardsjord, Siri Nordby, Martine Minge Olsen, Benedicte Meløy Christensen – Guro Knusten Mienna, Marthe Braavold Johansen, Stine Andreassen – Cecilie Kommandantvold Pettersen (70. Kine Kvalsvik), Elise Thorsnes, Emilie Haavi.

Kampreferat

 

Cupen, 3. runde

Søndag, 6. juni

Røa – Fortuna Ålesund
0-1 Grete Stølen Rise (8)
1-1 Guro Knustsen Mienna (41)
2-1 Emilie Haavi (44)
3-1 Celine Kommandantvold Pettersen (46)
4-1 Elise Thorsnes (59 str.)
5-1 Elise Thorsnes (67)
6-1 Kine Kvalsvik (78)
Røas beste: Guro Knutsen Mienna.
Fortuna Ålesunds beste: Charlotte Husø.
Gult: Stine Andreassen, Røa (39.), Carlotte Husø, Fortuna Ålesund (52).

Røa (4-3-3): Caroline Knutsen – Ingrid Søndenå, Martine Minge Olsen, Karin Bredland, Benedicte Meløy Christensen – Guro Knusten Mienna, Marthe Braavold Johansen, Stine Andreassen (80. Karoline Rud) – Cecilie Kommandantvold Pettersen (59. Kine Kvalsvik), Elise Thorsnes, Emilie Haavi (65. Ada Finskud).
Fortuna Ålesund (4-3-3): Eirin Sørlie Vinje – Charlotte Husø, Kathrine Nydahl, Mari Elise Urke (74. Camilla Ervik), Lea Eline Eidsaa – Grete stølen Rise, Lene Sperre, Fride Tessem Mørkeset – Andrea Gran Berild, Cathrine Bjørkedal (54. Therese Eide Ottesen), Andrea Hafsås (69. Iselin Vestnes).

Kampreferat

 

Toppserien, 10. serierunde.

Lørdag, 12. juni

Røa – LSK Kvinner 3-0
1-0 Elise Thorsnes (50)
2-0 Emilie Haavi (57)
3-0 Elise Thorsnes (78)
Røas beste: Elise Thorsnes.
LSKs beste: Rhian Wilkinson.
Ingen kort.

Røa (4-3-3): Caroline Knutsen – Hedda Strand Gardsjord (76. Ingrid Søndenå), Siri Nordby, Martine Minge Olsen, Benedicte Meløy Christensen – Guro Knutsen Mienna, Marthe Braavold Johansen, Stine Andreassen – Celine Kommandantvold Pettersen (60. Kine Kvalsvik), Elise Thorsnes, Emilie Bosshard Haavi (86. Ada Finskud)
LSK Kvinner (4-3-3): Nora Gjøen – Dorte Dalum Jensen, Hedda Vedeler, Anne Stenstvedt, Marit Sandvei – Nasra Abdullah, Lene storløkken, Ingrid Moe Wold – Rhian Wilkinson, Cathrine Dekkerhus (70. Linn Cecilie Burås), Ida Elise Enget

Kampreferat

 

Toppserien, 11. serierunde.

Søndag, 27. juni

Klepp – Røa 1-1
1-0 Cathrine Dyngvold (39)
1-1 Siri Nordby (str. 60)

Røas beste:  Elise Thorsnes.
Klepps beste: Gry Tofte Ims
Gult kort: Elise Thorsnes
Klepp: (4-4-2) Lill Yvonne Kalsrud – Maria Thorisdottir, Kine Bjerk, Petra Vaelma, Anette Tengesdal – Hege Hansen (84. Andrea Medalen), Gry Tofte Ims, Else Vassbø (73. Raveig Aas Hansen) – Marie Bakke, Cathrine Dyngvold, Susanne Vistnes
Røa (4-3-3): Caroline Knutsen – Ingrid Søndenå, Siri Nordby, Martine Minge Olsen, Benedicte Meløy Christensen – Guro Knutsen Mienna, Marthe Braavold Johansen, Stine Andreassen – Kine Kvalsvik (70. Ada Finskud), Elise Thorsnes, Emilie Bosshard Haavi

Kampreferat

 

Toppserien, 12. serierunde.

Lørdag, 3. juli

Røa – Trondheims-Ørn 2-1
1-0 Martine Minge Olsen (5)
2-0 Stine Andreassen (35)
2-1 Solfrid Andersen (85)

Røas beste: Caroline Knutsen.
Ørns beste: Inger Ane Hole.

Gult kort: Martine Minge Olsen (62) .

Røa (4-3-3): Caroline Knutsen – Karin Bredland, Siri Nordby, Martine Minge Olsen, Ingrid Søndenå (75. Kine Kvalsvik) – Guro Knutsen Mienna, Stine Andreassen, Benedicte Meløy Christensen – Celine Kommandantvold Pettersen (75. Ada Finskud), Elise Hove Thorsnes, Emilie Bosshard Haavi.
Trondheims-Ørn (4-4-2): Ingrid Thorbjørnsen – Camilla Åseng, Kristin Lie, Lene Bredesen, Ida Flakk – Marita Eide, Tina Wulf, Inger Ane Hole, Anne Grete Storli (68. Oda Fugelsnes)- Hege Nordvik (58. Solfrid Andersen), Gunilla Forseth (82. Synnøve Lindseth)

Kampreferat

 

Toppserien, 13. serierunde.

Lørdag, 31. juli

Linderud-Grei – Røa 2-7
1-0 Nina Thorne (2)
1-1 Benedicte Meløy Christensen (17)
1-2 Siri Nordby (20)
1-3 Emilie Haavi (23)
1-4 Guro Knutsen Mienna (26)
2-4 Line Berntsen (40)
2-5 Emilie Haavi (62)
2-6 Elise Thorsnes (84)
2-7 Siri Nordby (87)
Gult kort: Stine Høglie (22), Maja Nordahl (48), begge Linderud/Grei

Linderud/Greis beste: Line Berntsen.
Røas beste: Guro Knutsen Mienna.

Linderud/Grei: Jeanette Stavsholt – Marlene Young, Ina Gausdal, Pernille Frostad Bakken, Maja Nordahl – Ellen Wang, Sasha Andrews (19. Mari Solstad), Mari Kalmo (71. Heidi Mogstad) – Line Berntsen (79. Kristin Lundanes Jonvik) – Nina Thorne, Stine Høglie
Røa: Caroline Knutsen – Hedda Strand Gardsjord (71. Celine Kommandantvold Pettersen), Siri Nordby, Ingrid Søndenå, Benedicte Meløy Christensen – Guro Knutsen Mienna, Marthe Braavold Johansen, Stine Andreassen (65. Kine Kvalsvik) – Ada Finskud (83. Cathrine Rolness), Elise Thorsnes, Emilie Haavi.

Kampreferat

 

Toppserien, 14. serierunde.

Lørdag, 7. august

Røa – Amazon Grimstad 4-1
1-0 Emilie Haavi (6)
2-0 Emilie Haavi (41)
3-0 Emilie Haavi (57)
4-0 Kine Kvalsvik (75)
4-1 Ellen Wiersholm (77)
Ingen kort

Røa: Caroline Knutsen – Hedda Strand Gardsjord, Siri Nordby, Ingrid Søndenå, Janne Stange – Guro Knutsen Mienna, Marthe Braavold Johansen, Stine Andreassen – Ada Finskud, Elise Thorsnes, Emilie Bosshard  Haavi.
Amazon Grimstad: Noora Matikainen – Jaime Freeman, Tiina Salmen, Dagny Knutson, Ellen Wiersholm – Margunn Haugenes, Una Nwajei, Sanna Malaska, Stina Sannæs, Silje Blakstad – Krisine Meland

Kampreferat

 

Cupen, kvartfinale

Lørdag, 14. august

Amazon Grimstad – Røa 1-4
0-1 Guro Knutsen Mienna (38)
1-1 Tiina Salmen (54)
1-2 Celine Pettersen (64)
1-3 Emilie Haavi (78)
1-4 Elise Thorsnes (88)
Gult kort: Sanna Malaska, Kristine Meland Amazon Grimstad. Marthe Braavold Johansen, Røa
Røas beste: Siri Nordby.
Amazons beste: Sanna Malaska.

Amazon Grimstad (4-3-3): Astrid Johannessen – Jamie Freeman, Tiina Salmén, Dagny Knutson, Ellen Wiersholm – Miia Niemi (85. Fabiane Nascimento), Margunn Haugenes, Sanna Malaska – Stine Sannæss, Silje Blakstad, Kristine Meland
Røa (4-3-3): Caroline Knutsen – Hedda Strand Gardsjord, Siri Nordby, Ingrid Søndenå (88. Gunhild Herregården), Janne Stange – Guro Knutsen Mienna, Marthe Braavold Johansen, Stine Andreassen (88. Katrine  Dreier  Andresen) – Celine Kommandantvold Pettersen (71. Kine Kvalsvik), Elise Thorsnes, Emilie Haavi.

Kampreferat

 

Toppserien, 15. serierunde.

Søndag, 29. august

Fløya – Røa 0-2 (0-1)
0-1 Katrine  Dreier Andresen (8)
0-2 Emilie Haavi (49)
Gult kort: Lisa Jakobsen (81), Mari Marstrander (84), Fløya. Janne Stange (82), Elise Thorsnes (83), Røa. Fløyas beste: Leah Morales.
Røas beste: Siri Nordby.

Fløya Guro Pettersen – Stine Ryslett, Ingrid Mellom Mortensen, Marlene Karlseng Utland, Hannah Bromley – Ann-Iren Trosten, Marie Halvorsen, Eline Johansen, Ingrid Sølsnes (20. Lisa Jakobsen) – Leah Morales, Lisa-Marie Karlseng Utland (79. Frida Mari Heggeli Plener)
Røa (4-3-3): Caroline Knutsen – Hedda Strand Gardsjord, Siri Nordby, Ingrid Søndenå, Janne Stange – Guro Knutsen Mienna, Kathrine Dreier Andresen (90. Cathrine Rolness), Stine Andreassen – Celine Kommandantvold Pettersen (69. Kine Kvalsvik), Elise Thorsnes, Emilie Bosshard Haavi (90. Ada Finskud)

Kampreferat

 

Toppserien, 16. serierunde

Lørdag 4. september

Røa – Klepp 1-0
1-0 Emilie Haavi (38)
Gule kort: Petra Vaelma (17), Silje Thorsen (34), Else Vassbø (48), Klepp
Røas beste: Hedda Strand Gardsjord og Caroline Knutsen.
Klepps beste: Gry Tofte Ims.
Røa (4-3-3): Caroline Knutsen – Hedda Strand Gardsjord, Siri Nordby, Gunhild Herregården, Janne Stange – Guro Knutsen Mienna, Katrine  Dreier  Andresen (60. Karin Bredland), Stine Andreassen – Kine Kvalsvik (90. Cathrine Rolness), Celine Kommandantvold Pettersen (. Ada Finskud), Emilie Haavi
Klepp (4-4-3): Lill Yvonne Karlsrud – Maren Storhaug Fosse (58. Ranveig Aas-Hansen), Kine Bjerk, Petra Vaelma, Anette Tengesdal – Gry Tofte Ims, Silje Thorsen, Else Vassbø – Susanne Vistnes (69. Marte Hole), Cathrine Dyngvold (75. Andrea Medalen), Marie Bakke
(Klepps Ims beveget seg mellom indreløper, kant og midtbaneanker)

Kampreferat

 

Toppserien, 17. serierunde

Lørdag 18. september

Donn – Røa 2-5 (1-2)
0-1 Stine Andreassen (21)
1-1 Lana Bowen (25)
1-2 Siri Nordby (31) str.
1-3 Marthe Braavold Johansen (53)
1-4 Elise Thorsnes (55)
1-5 Ingrid Søndenå (59)
2-5 Elyse Shelger (90)
Gult kort: Stine Syvertsen (31), Donn
Cornere: 3-10
Donns beste: Kristin Eggert.
Røas beste: Elise Thorsnes
Donn: Kristin Eggert – Stine Syvertsen, Lana Bowen, Ciara McCormack, Vanja Stefanovic – Shannon Smyth, Lene Bjerkeli (73. Anette Aas Pedersen), Kelsey Hood, Hege Skjelbred (71. Ida Konradsen), Trine Lise Åvik (77. Elyse Shelger) – Edite Fernandes.
Røa: Caroline Knutsen – Hedda Strand Gardsjord, Siri Nordby, Marthe Braavold Johansen (86. Karin Bredland), Janne Stange – Guro Knutsen Mienna, Katrine Dreier Andresen (46. Ingrid Søndenå), Stine Andreassen – Ada Finskud, Elise Thorsnes, Emilie Haavi (67. Cathrine Rolness).

Kampreferat

 

Champions League, sekstendelsfinale

Onsdag 22. september

Zorka BDU – Røa 1-2 (1-1)
0-1 Elise Thorsnes (13)
1-1 Anastasia Barkovskaja (45)
1-2 Janne Stange (78)
Gult kort: Emilie Haavi (33), Janne Stange (90) Røa.
Cornere: 3-10

Zorka BDU:Ekaterina Kovalchuk (keeper), Elvira Urazayeva, Anastasia Barkovskaja, Julia Borisenko, Elena Shevchuk, Anastasia Shaiko, Ekaterina Avkhimovisj, Irina Nikolaeva, Marina Lis (K), Anastasia Popova, Diana Tropnikova

Røa: Caroline Knutsen – Hedda Strand Gardsjord, Siri Nordby, Gunhild Herregården, Janne Stange – Guro Knutsen Mienna, Marthe Braavold Johansen (88. Celine Kommandantvold Pettersen), Stine Andreassen (73. Karin Bredland) – Katrine Dreier Andresen (82. Kine Kvalsvik), Elise Thorsnes, Emilie Haavi (67. Cathrine Rolness).

Kampreferat

 

 

Toppserien, 18. serierunde

Lørdag 25. september

Røa – Stabæk 2-2
1-0 Elise Thorsnes (63)
1-1 Selvmål (66)
1-2 Maiken Pape (72)
2-2 Siri Nordby (79 str.)

Gult kort: Kine Kvalsvik (69), Røa

Røa (4-3-3): Caroline Knutsen – Hedda Strand Gardsjord (86. Ada Finskud), Siri Nordby, Ingrid Søndenå, Janne Stange – Karin Bredland, Marthe Braavold Johansen, Stine Andreassen – Guro Knutsen Mienna, Elise Thorsnes, Emilie Haavi (33. Kine Kvalsvik)
Stabæk (4-2-3-1): Ingrid Hjelmseth – Siri Nordeide Grønli, Torill Akerhaugen, Trine Rønning, Amelie Rybäck – Katrine Pedersen, Lisa-Marie Woods – Solveig Gulbrandsen, Lise Klaveness, Kristy Moore – Maiken Pape.

Kampreferat

 

Cupen, semifinale

Tirsdag, 28. september

Røa – LSK Kvinner 2-1
1-0 Kine Kvalsvik (50)
2-0 Kine Kvalsvik (67)
2-1 Ella Masar (79)
Gult kort: Elise Thorsnes, Røa (90)
Rødt kort: Stine Andreassen, Røa, Dorte Dalum Jensen, LSK Kvinner (begge 90+)
Røas beste: Kine Kvalsvik
LSKs beste: Ida Elise Enget
Røa (4-3-3): Caroline Knutsen – Hedda Strand Gardsjord, Siri Nordby, Gunhild Herregården, Janne Stange – Karin Bredland (80. Katrine  Dreier  Andresen), Marthe Braavold Johansen, Stine Andreassen – Guro Knutsen Mienna, Elise Thorsnes, Kine Kvalsvik (83. Ada Finskud)
LSK Kvinner (4-3-3): Ingrid Bruserud – Dorte Dalum Jensen, Marita Skammelsrud Lund, Anne Myren Stenstvedt, Marit Sandvei – Nasara Abullah, Cathrine Dekkerhus, Lene Storløkken – Ingrid Moe Wold, Ella Masar, Ida Elise Enget

Kampreferat

 

Toppserien, 19. serierunde

Lørdag 9. oktober

Kattem – Røa 3-5 (3-2)
0-1 Siri Nordby (20)
1-1 Guro Motterud (29)
2-1 Julie Adserø (34)
3-1 Julie Adserø (41)
3-2 Elise Thorsnes (43)
3-3 Katrine Dreier Andresen (53)
3-4 Elise Thorsnes (56)
3-5 Elise Thorsnes (67)

Dommer: Monica Larsen, Bækkelaget
Ingen gule kort
Kattems beste: Julie Adserø.
Røas beste: Elise Thorsnes.
Kattem (4-5-1): Eldbjørg Straume – Janniche Linde, Marie Thomassen, Lene Langås, Maren Snekvik – Guro Motterud (Andrea Hafsås 69.min), Tina Fremo, Kristine Haugen, Martha Helvig (Tonje Følstad 74.min), Annette Hermann (Maria Olsvik 83.min) – Julie Adserø
Røa (4-3-3): Caroline Knutsen – Hedda Strand Gardsjord (80. Ingrid Søndenå), Siri Nordby, Gunhild Herregården, Janne Stange – Guro Knutsen Mienna, Marthe Braavold Johansen, Stine Andreassen (89. Celine Pettersen) – Katrine Dreier Andresen, Elise Thorsnes, Kine Kvalsvik (74. Cathrine Rolness)

Kampreferat

 

Champions League, sekstendelsfinale, andre kamp

Onsdag 13. oktober
Røa – Zorka BDU 0-0
Ingen kort
Røa (4-3-3): Caroline Knutsen – Hedda Strand Gardsjord (46. Gunhild Herregården), Siri Nordby, Ingrid Søndenå, Janne Stange – Guro Knutsen Mienna, Marthe Braavold Johansen, Stine Andreassen (46. Katrine Dreier Andresen) – Celine Kommandantvold Pettersen, Elise Thorsnes (81. Cathrine Rolness), Ada Finskud

Kampreferat

 

Toppserien, 20. serierunde

Lørdag 16. oktober

Arna-Bjørnar – Røa 1-1
0-1 Guro Knutsen Mienna (10)
1-1 Maren Mjelde (str.) (87)
Gult kort: Janne Stange (86)
A-Bs beste: Madeleine Giske.
Røas beste: Gunhild Herregården.
Arna-Bjørnar (4-3-3): Erika Skarbø – Ingrid Ryland, Caroline Walde, Maren Knudsen, Astrid Grøttå Ree – Maren Mjelde, Madeleine Giske, Kristine Hegland – Åsne Takle Eide, Hege Hansen, Tina Algrøy.
Røa (4-3-3): Caroline Knutsen – Hedda Strand Gardsjord, Siri Nordby, Gunhild Herregården, Janne Stange – Guro Knutsen Mienna, Marthe Braavold Johansen, Stine Andreassen – Katrine Dreier Andresen, Elise Thorsnes, Kine Kvalsvik (66. Cathrine Rolness)

Kampreferat

 

Toppserien, 21. serierunde

Lørdag 30. oktober

Røa – Kolbotn 0-4
0-1 Maureen Mmadu (19)
0-2 Rebecca Angus (38)
0-3 Rebecca Angus (57)
0-4 Rebecca Angus (60)
Dommer: Monica Larsen
Ingen kort
Røas beste: Ada Finskud.
Kolbotns beste: Rebecca Angus.
Røa (4-3-3): Caroline Knutsen – Hedda Strand Gardsjord, Siri Nordby, Gunhild Herregården, Janne Stange – Guro Knutsen Mienna (82. Karoline Rud), Marthe Braavold Johansen (64. Ada Finskud), Cathrine Rolness – Katrine Dreier Andresen, Elise Thorsnes, Kine Kvalsvik (46. Stine Andreassen)
Kolbotn (4-4-2): Tinja-Riikka Korpela – Cecilie Liane, Runa Vikestad, Anja Sønstevold, Andrine Hegerberg – Camilla Christensen (76. Nora Byom-Nilssen), Maureen Mmadu, Ingvild Isaksen, Ann Mari Dovland (76. Heidi Valø) – Line Smørsgård, Rebecca Angus (66. Ada Hegerberg)

Kampreferat 

 

Champions League, åttendelsfinale

Onsdag 3. november

Røa – Zvezda 2005 1-1 (0-0)
1-0 Elise Thorsnes
1-1 Olina Khodryjeva
Gule kort: Gunhild Herregården (71), Olesya Kurosjinka (76)
Røas beste: Guro Knutsen Mienna.
Zvezdas beste: Olesya Kurosjkina.
Røa (4-3-3): Caroline Knutsen – Hedda Strand Gardsjord, Siri Nordby, Gunhild Herregården, Janne Stange – Guro Knutsen Mienna, Marthe Braavold Johansen, Stine Andreassen – Katrine Dreier Andresen (56. Ada Finskud), Elise Thorsnes, Cathrine Rolness (64. Kine Kvalsvik)
Zvezda (4-4-2): Nadiya Baranova – Elena Suslova, Ksenia Tsybutovisj, Olena Khodryjeva, Petra Hogewoning – Maria Dyadjkova, Daria Apanasjenko, Fatima Leyva Moran (67. Olha Boisjenko), Vira Dyatel – Olesya Kurosjkina, Natalia Barbasjina (63. Maria Ruiz)

Kampreferat 

 

Toppserien, 21. serierunde

Lørdag 6. november

LSK Kvinner – Røa 2-1 (1-0)
1-0 selvmål (5)
1-1 Selvmål (63) (Skammels)
2-1 Masar (90+)
Dommer: Ann-Helene Østervold, Loddefjord IL
Ingen kort.
LSKs beste: Ida Elise Enget.
Røas beste: Silje Lofthus.
LSK Kvinner (4-4-2): Ingrid Bruserud – Brita Hansen (46. Hedda Vedeler), Marita Skammelsrud Lund (74. Linn Cecilie Burås), Anne Myren Stenstvedt, Marit Sandvei – Ingrid Moe Wold, Cathrine Dekkerhus, Lene Storløkken, Ida Elise Enget – Ella Masar, Nasra Abdullah
Røa (4-3-3): Silje Lofthus – Guro Knutsen Mienna (46. Marit Fiane Christensen), Siri Nordby, Ingrid Buer Søndenå, Janne Stange – Celine Kommandantvold Pettersen, Katrine Dreier Andresen, Cathrine Rolness – Ada Finskud (46. Kine Kvalsvik), Elise Thorsnes (46. Stine Andreassen), Karoline Rud.

Kampreferat

 

Champions League, åttendelsfinale, del 2

Onsdag 10. november

Zvezda 2005 – Røa 4-0 (1-0)
1-0 Vira Dyatel (24)
2-0 Maria Ruiz (70)
3-0 Daria Apanasjenko (82)
4-0 Maria Dyadjkova (90)
Gule kort: Maria Dyadjkova (73)
Zvezda (4-4-2): Nadiya Baranova – Elena Suslova, Ksenia Tsybutovisj, Olena Khodryjeva, Petra Hogewoning – Maria Dyadjkova, Daria Apanasjenko, Maria Ruiz (88.Olesya Truntaeva), Vira Dyatel – Olesya Kurosjkina, Natalia Barbasjina (63. Olha Boisjenko)
Røa (4-3-3): Caroline Knutsen – Hedda Strand Gardsjord, Siri Nordby, Gunhild Herregården, Janne Stange (84. Ingrid Søndenå) – Guro Knutsen Mienna, Marthe Braavold Johansen, Stine Andreassen (81. Cathrine Rolness) – Celine Kommandandtvold Pettersen (61. Ada Finskud), Elise Thorsnes, Kine Kvalsvik

 

Norgesmesterskapet, finale

Lørdag 13. november

Røa – Trondheims-Ørn 7-0
1-0 Ada Finskud (24)
2-0 Guro Knutsen Mienna (41)
3-0 Elise Thorsnes (44)
4-0 Selvmål (55, Lene Bredesen)
5-0 Guro Knutsen Mienna (59)
6-0 Celine Kommandantvold Pettersen (87)
7-0 Elise Thorsnes (89)
Dommer: Marte Sørø, Malmefjorden
Ingen kort.
Røas beste: Guro Knutsen Mienna.
Trondheims-Ørns beste: Solfrid Andersen.
Røa (4-3-3): Caroline Knutsen – Hedda Strand Gardsjord, Siri Nordby, Gunhild Kvaalen Herregården, Ingrid Buer Søndenå – Guro Knutsen Mienna, Marthe Braavold Johansen, Stine Andreassen (83. Celine Kommandantvold Pettersen) – Ada Marie Finskud (63 Kine Kvalsvik), Elise Thorsnes, Janne Stange (70. Caroline Rolness)
Trondheims-Ørn (4-3-3): Ingrid Thorbjørnsen – Camilla Åseng, Solfrid Andersen, Synnøve Lindseth (46. Andrea Haugstøyl), Ida Karina Flakk – Marita Eide, Tina Wulf, Inger Ane Hole – Gunilla Forseth, Lene Bredesen (71. Silje Bergby), Oda Fugelsnes

Kampreferat