Å spille bortekamp mot Arna-Bjørnar er alltid vanskelig, tar vi også med at våre to siste bortekamper har endt med tap, så skal vi innrømme at vi var spente før lørdagens kamp.
Sjokkåpning
Vi kunne ikke ha drømt om en bedre start på kampen. Allerede etter 30 sekunder satt ballen i mål bak Megan Kinneman i Arna-Bjørnar målet. Kine Kvalsvik jakter som vanlig en mulighet og denne gangen får hun en gavepakke av de sjeldne. Megan Kinneman skal klarere en ball, men istedenfor å få den unna spiller hun den rett i beina på Kine som enkelt kan sette ballen i mål.
Med en scoring så tidlig skulle man tro at man kom til å se en forrykende kamp, men etter scoringen er tempo lavt og ingen av lagene klarer å skape noen store sjanser.
Synne Skinnes Hansen har funnet formen
August har vært en god måned for Synne og det kan man også si om hennes prestasjon 27 minutter inn i kampen. Hun kommer seg fri fra sin oppasser og fra rundt 18 meter klinker hun ballen utagbart i krysset og Røa går opp i 2-0. Synne sitt 5. mål i august. Med to mål i vårsesongen så er hun Røa sin toppscorer i serien.
Redusering før pause
Arna-Bjørnar er at lag som har underprestert ut i fra tidligere års prestasjoner. De tre siste årene har de tatt tre 3. plasser. Før kampen var de hele 12 poeng bak Røa. I lokalavisen etter kampen innrømmer Arna-Bjørnar sin trener Bjarne Hagen at selvtilliten i laget ikke er så bra om dagen. Når de i tillegg ligger under 2-0 før halvtimen var spilt så kreves det en stor moral for å komme tilbake i kampen.
Ni minutter etter at Røa Dynamite Girls gikk opp til 2-0 reduserer Arna-Bjørnar til 1-2 ved Vilde Bøe Risa. Selv om det ikke blir noen flere mål før pause så kan vi se konturer av hva som ventet oss i andre omgang.
Presses bakover
Arna-Bjørnar kommer ut i andre omgang med den hensikt å ta poeng, de presser Røa Dynamite Girls lenger tilbake på banen og har ballen mer enn i første omgang.
Dette gjør også at Røa Dynamite Girls har muligheten til å kjøre kontringer. Det var nettopp dette som skjedde i det 72. minutt når en av våre nysigneringer Sunniva Wiencke, i sin andre kamp for oss, setter ballen i mål til høyre hjørne for keeper. En viktig scoring på et viktig tidspunkt.
Var det spikeren i kista?
Ja, det ble ikke flere mål i kampen. Dette til tross for at Røa Dynamite Girls var alene med keeper et par ganger, Arna-Bjørnar hadde to i treverket og Silje Vesterbekkmo hadde et par kvalifiserte redninger.
Opp en plassering
Seieren kan vise seg å være gull vært, ikke bare rykket man en plassering opp, men flere av våre argeste konkurrenter avga poeng.
De andre kampene:
Kolbotn – Avaldsnes 1-4
Stabæk – Sandviken 0-0
LSK Kvinner – Medkila 5-1
Trondheims-Ørn – Klepp 3-1
Vålerenga – Amazon Grimstad 1-0
Neste kamp er kvartfinalen i NM borte mot Avaldsnes. Den spilles onsdag 26. august klokken 18.00
Kampfakta
RØAs LAG: Silje Vesterbekkmo, Nora Byom-Nilssen, Gunhild Kvaalen Herregården, Hedda Strand Gardsjord, Kristine Bjørndal Leine, Megan Lindsay (Tiril Haga ’84), Marit Holmen Iversen, Sunniva Skeie Wiencke, Kine Kvalsvik, Synne Skinnes Hansen og Vilde Hasund (Elen Botten ’46).
Arna Bjørnars lag: Megan Kinneman, Karoline Haugland, Caroline Walde, Sigrid Heien Hansen, Cecilie Kvamme ( Åsne Eide ’78), Maria Brochmann, Vilde Bøe Risa, Amalie Eikeland, Ine Wedaa, Emilie Nautnes ( Sarah Jackson ’59) og Lauren Bohaboy
Mål
0-1 1. minutt Kine Kvalsvik
0-2 27. minutt Synne Skinnes Hansen
1-2 36. minutt Vilde Bøe Risa
1-3 72. minutt Sunniva Wiencke
Kort: ingen
Tilskuere: 204
Dommer: Henrikke Nervik, SK Trygg/Lade
Les også:
Bergens Tidene